Atrakcje
Bowling / chilloutzone
- bowling 2 tory
- stół bilardowy
- dart
- piłkarzyki
- drink bar
Zapraszamy:
niedziela - czwartek 16:00 - 23:00
piątek - sobota 16:00 - 24:00
Bowling 60,00 zł/ h / tor
stół bilardowy 20,00zł/h
Rezerwacja terminów 757 830 028 w godz. otwarcia bowlingu
757 830 000 w godz. 7:00 - 16:00
Atrakcje w Regionie
Do największych turystycznych atrakcji w okolicy należą: Single Track (trasa rowerowa) ca. 300 m., Kolej gondolowa SKI&SUN ca. 2 km., Republika Czeska ca. 2 km., centrum Świeradowa Zdroju ca. 3 km. Region to znakomita baza wypadowa na wycieczki: piesze, rowerowe, samochodowe.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami spędzenia wolnego czasu.
Świeradów Zdrój
Świeradów Zdrój (450 - 650 m. n.p.m.) to malowniczo położona w Górach Izerskich miejscowość, należąca do najstarszych uzdrowisk na Dolnym Śląsku.
O świeradowskich wodach po raz pierwszy napisał w 1572 r. berliński lekarz Leonard Thurneysser. W 1600 roku Kasper Schwenckfeldt pisze o "kwaśnych wodach mineralnych, której biją ze źródła przy wsi Fegebeutel pod wysokim lasem". Jes też o nich wzmianka w kronice śląskiej Fryderyka Luca z 1683 roku, a także o leczniczych właściwościach świeradowskich wód mówią zapiski z badań przeprowadzonych w 1783 roku.
Prawa miejskie uzyskał w 1946 roku, a współczesna nazwa Świeradów Zdrój powstała w wyniku plebiscytu przeprowadzonego w 1947 roku w ramach ogólnokrajowej akcji repolonizacyjnej, zmieniono wtedy nazwę z Wieniec Zdrój na Świeradów Zdrój.
Góry Izerskie
Świeradów leży na północnym stoku Gór Izerskich, w dolinie rzeki Kwisy, w tak zwanym Obniżeniu Świeradowskim, które stanowi ciągnąca się na długości 10 km wąską dolinę prowadząca do Rozdroża Izerskiego.
Od strony zachodniej i południowo-wschodniej doliny zmnajduje się Wysoki Grzbiet, a z kierunku północno-wschodniego i wschodniego góruje Grzbiet Kamienicki. Centralna część Świeradowa leży w rozszerzeniu doliny, u podnóża Izerskiego Stogu (1107 m) i Sępiej Góry (828 m. n.p.m.).
Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie
Spod Kliniki Młodości ok. 40 min. krokiem turystycznym szutrową drogą. Trochę pod górkę ale widoki na Przedgórze Izerskie, Stóg Izerski, Smrek z 15 metrowej, modrzewiowej wieży to wynagrodzą. Przy wieży ławki i stoły. Można wypocząć przed dalszą wędrówka.
Kolej Gondolowa
Szczególną atrakcją Świeradowa i okolic jest dostępna przez cały rok - kolej gondolowa - jedna z kilku w całej Polsce.
To szczególny rodzaj kolejki linowej - z 71 zabudowanymi, ośmioosobowymi kabinami, przystosowanymi również do przewozu osób niepełnosprawnych, ze stacją górną na Stogu Izerskim. Z wagoników można podziwiać przepiękne, rozległe panoramy Gór Izerskich, bez obawy o swoje bezpieczeństwo. Kolej działa przez cały rok, zarówno ułatwiając szusowanie narciarzom w sezonie zimowym, jak i przewożąc turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie. Nie ma ograniczeń wiekowych co do takiej rozrywki. Obecnie jest ona w stanie przetransportować około 2,4 tys osób, w ciągu godziny, na odległość 2172 metry (bowiem taką długość ma cała trasa kolejki).
Źródło: swieradow-zdroj.pl
Single Track
Single Track’i to naturalne ścieżki rowerowe, nowo wybudowane, o maksymalnym nachyleniu 5 proc., szerokości do 0,8 m, zlokalizowane w Świeradowie-Zdroju przy gondoli, w masywie Zajęcznika i wokół Czerniawskiej Kopy oraz po stronie czeskiej w Novym Městem pod Smrkiem.
Trasy wytyczono niedaleko kolei gondolowej, na Zajęczniku oraz wokół Czerniawskiej Kopy. Metrowej szerokości ścieżki wiją się pomiędzy drzewami i wśród leśnych polan. W miejscach, w których przejazd byłby utrudniony wybudowano mostki, kładki i przejazdy. Trasa jest prawie cały czas lekko nachylona w dół i dzięki temu Singltrek jest dostępny dla każdego rowerzysty. System ścieżek ma długość 20 kilometrów po stronie polskiej i łączy się ze ścieżkami po stronie czeskiej (tam również jest ok. 50 km tras). Każda z tras jest jednokierunkowa (oprócz trasy zielonej), jednak są na nich miejsca, w których można wyprzedzać wolniejszych rowerzystów.
Źródło: singletrack.pl
Wieża widokowa na Młynicy
Wieża widokowa o konstrukcji stalowej o łącznej wysokości 33,8 m, z dwoma podestami obserwacyjnymi (pierwszy – na wysokości 15,5 m, drugi – na wysokości 23,7 m). Na górny taras widokowy prowadzi 148 schodów wykonanych z krat pomostowych. Wieża wyposażona jest w lunety obserwacyjne, kamery panoramiczne oraz kamerę do obserwacji widnokręgu, umożliwiające oglądanie panoramy Gór i Pogórza Izerskiego.